środa, 25 maja 2016

Budowa ogrodzenie Winylowe na plot i furtkę ze sztachetek nie wymaga zezwolenia na to oraz komunikowania tego faktu gminie prócz wyjątkowych przypadków.

Projekotwanie balustrady plastykowe na ogrodzenie i furtę ze sztachet nie wymaga pozwolenia na to oraz informowania tego faktu do starostwa powiatowego poza wyjątkowymi wypadkami.

Balaski PCV na plot i bramę ogrodzeniowa nie przekraczające wysokości 2,2 m umieszczane pomiędzy dwoma sąsiadującymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to również ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia wymaga:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń obok prywatnych i wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. stawianie płotu przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy plot plastykowe na plot i bramę sztachetowadokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru stawiania płotu winno zawierać rodzaj ogrodzenia, procedurę przeprowadzenia jego montażu oraz planowany termin startu budowy.
  5. Prócz zgłoszenia powinno się doczepić deklaracje o prawie do dysponowania posiadłością w zamiarach budowlanych oraz jeżeli jest to wymagane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do stawiania sztachety Winylowe na plot i furtę ze sztachet potrzebne są dodatkowe uzgodnienia tj. np. aprobata administratora drogi na lokalizacje wjazdu.

Budowę ogrodzenia wolno zacząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia planowania jego konstrukcji, o ile starostwo nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, jak projektowane ogrodzenia plastykowe na ogrodzenie i furtę ze sztachetek jest nieadekwatne z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku kiedy planowane balaski PCV na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowaprzypuszczalnie może zagrażać bezpieczeństwu ludzi albo mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować załatwienia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu budowy płotu jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zapoczątkowania robót przez ten okres skutkuje unieważnieniem zgłoszenia a także w przypadku chęci wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz