wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nietrafnie konserwowane ogrodzenia drewniane błyskawicznie się psują oraz mogą nieodwołalnie stracić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na zastosowanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od właściwego i dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, dlatego że od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do osłony i dekoracji ogrodzeń z drzewa niezbędne jest weryfikacja, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Jak asekurujemy już nasze ogrodzenie przed progresem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, jakie zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu sprecyzowanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, ale nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu konserwuje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Totalnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów model płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji z tej przyczyny służą swoim właścicielom przez długie lata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz